Uroczystość otwarcia portu morskiego w Wedli

Post Reply
AFvTD
Gadu-Gadu: 0

Uroczystość otwarcia portu morskiego w Wedli

Post by AFvTD »

Już niedługo rozpocznie się uroczystość otwarcia portu morskiego w Wedli. Wszyscy mieszkańcy miasta oraz okolicznych wsi zebrali się, aby świętować to podniosłe wydarzenie. Piękna wstęga blokująca przejście była jedynie wisienką na torcie całej portowej dekoracji. Piękne girlandy, złożone pod pomnikami czterech królów Baridasu kwiaty symbolicznie pokazywały przywiązanie do tradycji, a stacjonujące w porcie statki były gotowe do przyjęcia gości, którzy chcieliby poczuć się jak marynarze.

Image

Zaczęli również przybywać goście spoza Wedli. Już niebawem przed publicznością wystąpi włodarz miejscowości, otwierając jednocześnie uroczystość. Następnie będzie godzina na przemówienia dla zgromadzonych. W tym czasie zachęcamy do poczęstowania się pysznymi przystawkami przygotowanymi przez miejscowych kucharzy, opartych na słynnych wedlowskich orzechach, a także rybach pływających w portowych wodach. Z pewnością nie zabraknie również sprowadzonych z wszystkich krajów trunków wszelkiej maści i rodzaju. To wszystko jest dla was!

Uroczystość rozpocznie się z tradycyjnym sarmackim kwadransem, zachęcam więc do poczęstowania się przystawkami!
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
AFvTD

Re: Uroczystość otwarcia portu morskiego w Wedli

Post by AFvTD »

Szanowni państwo!

Dzisiaj obchodzimy długo wyczekiwaną uroczystość otwarcia portu w Wedli. Niebawem odbędzie się uroczystość przecięcia wstęgi, która oficjalnie rozpocznie działalność portu morskiego. Cieszę się, że przybyliście tak tłumnie, gdyby nie wasza obecność, dzisiejsza uroczystość nie miałaby sensu.

Najbliższe dni pozwalają nam na przemyślenie dalszych kroków związanych z działalnością Wedli. Niebawem odbędzie się rocznica powstania Baridasu, a z tej okazji przygotowywane są już pierwsze niespodzianki. Nie będzie to przełomowe wydarzenie, już kiedyś to było, ale jednak sądzę, że będzie to cieszyć się popularnością.

Wiem, że zaczynamy z opóźnieniem, jednakże pozwolę jeszcze na dłuższe opóźnienie - gdyby nie pewne sprawy, bylibyśmy wcześniej. Mimo to cieszę się, że możemy tutaj być wszyscy razem.

Bez przeciągania

Przecina wstęgę

Pora otworzyć port w Wedli. Bawmy się do białej nocy! - turniej wędkarski zostaje przedłużony do godziny 22 - w tym czasie możecie jeszcze łowić rybki - natomiast łowienie rybek jest możliwe do końca przyszłego tygodnia. Po 22 natomiast zostanie wyłoniony zwycięzca turnieju.

Gdyby ktoś chciał powiedzieć teraz kilka dobrych słów na temat Wedli - albo kilka złych słów krytyki, bo te też są ważne - zapraszam na mównicę.
Zoolog z powołania.
Joanna Izabela

Post by Joanna Izabela »

Joanna Izabela ze względu na ciężką prace, nie mogła sobie pozwolić na osobisty udział w wydarzeniach. Jednak myśląc ciepło o Wedlii wysłała mały upominek oraz krótką notkę

Image

Prześwietny Alfredzie Fabianie von Tehen-Dżeku,
Alkiráldzie Wedli,

Przesyłam gratulacje. Budowa nowego portu na pewno wpłynie na pozytywnie na rozwój całego lenna. Jest mi niesamowicie przykro, że nie mogę być w tym dniu w Wedli, jednak mam nadzieje że ten podarek wysłany w geście przyjaźni chociaż odrobinę zrekompensuję moją nieobecność.

(-) Joanna Izabela, Królowa Teutonii
AFvTD

Post by AFvTD »

Zgromadzeni!

Niebawem zakończy się turniej wędkarski towarzyszący więc pora wyłonić zwycięzców. W turnieju oficjalnie wzięło udział 5 osób, nie każdemu dopisywało szczęście, sektor pierwszy był bardzo wesoły z tego co zauważyłem.

Jednak spośród wszystkich uczestników mamy jednego niekwestionowanie najlepszego wędkarza. Przez cały czas trwania turnieju udało mu się wyłowić 35,1 kilograma ryb. Niezłomna postawa, nawet w obliczu braku ryby przez długi czas nie zniechęciła go do połowów.

Zapraszam na scenę Eugeniusza Maata von Hippogriffa! To właśnie on uzyskał największy wynik w turnieju i zdobył nagrodę główną w wysokości 50 tysięcy libertów! Poza tym, za złowione ryby według cennika zarobił: 2875 lt. Jednakże w wyniku trochę niższego zainteresowania, niż było planowane - zdecydowaliśmy się przemnożyć cenę ryb * 5.

Drugim najlepszym wędkarzem okazał się być Król Baridasu - Adrian Maksymilian Józef Alatriste. Zabawa w pierwszym sektorze z pewnością przyniosła efekty - bo wyłowił on łącznie 14,35 kilogramów ryb. Ale co to były za ryby! Piękne i duże okazy, których nie powstydziłby się nawet mistrz wędkarstwa. Niestety nie przewidzieliśmy nagród za inne miejsca niż pierwsze - za to przewidzieliśmy nagrody za udział - wyłowione ryby pozwoliły zarobić Dworowi Królewskiemu 2500 lt.

Chociaż złowił mniejsze ryby niż Adrian, zarobił trochę więcej - trzecia lokata przynależy do Joahima von Ribertrop von Sarma, Za ryby o łącznej wadze 9,9 kg udało mu się zarobić aż 3000 lt.

Pozostali uczestnicy złowili dosłownie trochę mniej. Jul i Taddeo osiągnęli wyniki kolejno 8,6 kg i 4,4 kg. Nagrody pieniężne za złowione ryby również ich nie ominą.

Jednakże - wciąż wiele ryb pływa w akwenach przy porcie morskim. Dlatego też do rocznicy Królestwa Baridasu - 25 czerwca - nadal można pokusić się o złowienie rybki, tym razem jednak ich cena nie będzie już mnożona. Zachęcam do łowienia rybek oraz częstowania się przystawkami z baru!

Informuję również, że z czasem - wszystko zostanie przełożony na Zyriuszopodobny system forumowy. Będziemy łowić według starej zasady, jednakże wypłaty będzie obsługiwać automat. Z założenia - system będzie liczył ilość znaków w poście i na jego podstawie decydował, jaką rybę złowiła dana osoba i jak duża ona będzie! Co prawda system pojawi się najbliżej za 6 miesięcy, bo trzeba ogarnąć to co już się zaczęło, więc - wyczekujcie! :D

Schodząc ze sceny nie było w stanie nie zwrócić uwagi, jak bardzo ucieszył go list od Jej Królewskiej Mości Joanny Izabeli.
Zoolog z powołania.
Eugeniusz Maat

Post by Eugeniusz Maat »

Eugeniusz Maat stojąc na scenie wziął mikrofon i powiedział:

Dziękuję bardzo za możliwość połowu tych wszystkich ryb. Była to świetna zabawa i cudowny długi wypoczynek w Baridasie. Niekiedy nieco nie spałem, aby nie spuszczać spławika z oczu, jednakże było to dla mnie przyjemne. To były świetne połowy! Ach te nocne wycieczki do różnych sektorów! Naprawdę dawno się tak świetnie nie bawiłem. Dziękuję!
Úr Burgmáster ik úrs Auterra
Image
Guedes de Lima
Gadu-Gadu: 6400192

Post by Guedes de Lima »

Dziennikarze i fotoreporterzy z Przeglądu Politycznego są. ;)
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Image

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Post Reply

Return to “Baronia Wedla”